Devátý ročník Noc divadel proběhne 20. 11. 2021

Noc divadel má za sebou osmý ročník, který proběhl poprvé v online podobě. Děkujeme všem, kteří společně s námi oslavili tento divadelní svátek. Další ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu, která letos připadá na 20. 11.

28. 1. 2021

Noc divadel má za sebou osmý ročník, který proběhl poprvé v online podobě. Děkujeme všem, kteří společně s námi oslavili tento divadelní svátek. Další ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu, která letos připadá na 20. 11. 2021. Více informací najdete brzy na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Online program v roce 2020 přilákal vyšší počet návštěvníků než minulé ročníky. Odhad podle dosavadních hlášení z divadel napovídá, že účast byla více než 55 000 diváků, nicméně zatím zpracováváme přesná data o tom, jakou pozornost programu věnovali a další statistické údaje. Pozitivním dopadem online programu bylo to, že zpřístupnil tuto akci novým diváckým skupinám a v nějaké podobě pravděpodobně zůstane součástí Noci divadel i nadále. Avšak pevně věříme, že publikum bude v příštím ročníku mít možnost  prožít tento mimořádný divadelní svátek opět hlavně naživo,“ říká za organizátory Martina Pecková Černá z Institutu umění – Divadelního ústavu, který akci už od roku 2013 koordinuje.

Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který v roce 2008 odstartovala chorvatská Noc Kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více jak desítky evropských zemí. V loňskem roce se Noci divadel v ČR zúčastnilo na 40 tisíc návštěvníků a zapojilo 109 kulturních institucí ze 30 měst. V Praze program připravilo celkem 52 divadel a souborů. Noc divadel v ČR je tak největším projektem v rámci European Theatre Night.

Facebook: www.fb.com/nocdivadel